Permanentní make-up obočí

Krásné obočí pomáhá "tvarovat" rysy obličeje, zdůrazňuje důstojnost a odvádí pozornost od nedokonalostí.

Nikdy nepodceňujte sílu obočí. Tento zdánlivě malý detail má schopnost zásadně změnit celkový vzhled obličeje. Obočí přidává rovnováhu a strukturu zbytku obličeje, vytváří esteticky příjemný dojem a zvýrazňuje oči. Tvaruje obličej a opticky ho zvedá, což může vytvořit mladší vzhled a posílit vaše sebevědomí.

Co je permanentní make-up

Permanentni make-up (PMU), také známý jako kosmetické tetování, mikropigmentace nebo dermapigmentace, je druh povrchového tetování, které zahrnuje aplikaci pigmentu do dermální vrstvy kůže. 

Tyto pigmenty obsahují nižší koncentraci barviv a vyšší poměr kapaliny než tradiční tetovací inkousty a na rozdíl od tradičního tetovacího inkoustu také postupně v průběhu času vystupují z kůže a blednou. 

Vzhledem k blednutí je permanentní make-up ve skutečnosti pouze polopermanentní. Pigment může vydržet i několik let, než začne blednout ale časem bude potřeba provést úpravy, aby se zachoval požadovaný efekt. Obecně jsou opravy nutné provést po jednom, až třech letech. To se liší člověk od člověka, v závyslosti na faktorech jako je - typ a barva pigmentu, věk, vystavení slunci, životní styl a typ pleti klienta.

Blednutí tetování není ale nutně špatná věc, ve skutečnosti je to naopak žádoucí. Naše tvář se v průběhu času mění a stárne, stejně tak se mění i módní trendy, takže možnost změny v průběhu let je ideální.

V závyslosti na typu permanentního make-upu, pro který se rozhodnete, se techniky, výsledky a následné vyblednutí budou výrazně lišit. 


Druhy permanentního make-upu obočí které nabízím 

Powder Brows - pudrové obočí

Tato forma PMU využívá digitální strojek k umístění extrémně malých pigmentových teček do pokožky. 

U této techniky nejsou v horní části obočí definovány okraje, ale obočí je seskládané z teček, které vytvoří mlhavý efekt, naopak v dolní části a ocasech je obočí ostré a tmavší.

Ombré Brows - ombré obočí

Omré obočí je výraznější a definovanější styl pudrového obočí, které se vytváří digitálním strojkem. 

U tohoto typu obecně platí, že styl ombré vytváří světlejší začátek obočí, kdy se nechá textura přirozených chloupků obočí klienta prosvítat a od střední části obočí k ocasu je obočí tmavší.


Upozornění pro klienta před ošetřením

4 týdny před procedurou nepodstupujte chemický peeling, laserová ošetření, botox a ostatní výplně.

Minimálně 14. dní před procedurou se vyhněte opalování na slunci a v soláriu.

Nejméně 10 dní před permanentním make-upem byste neměli provádět depilaci obočí a neměli byste obočí barvit ani laminovat.

24 hodin před procedurou neužívejte alkohol, kávu ani drogy.

2 dny před a 2 dny po procedůře permanentního make-upu neužívejte aspirin nebo ibuprofen - zvyšují krvácivost.


Kontraindikace

Kdy klienty nepřijímám

Těhotenství a kojení (6 měsíců po ukončení kojení)

Epilepsie

 Keloidní jizvy

Nemoci krve a klienti s poruchami srážlivosti krve

Onkologičtí pacienti (6 měsíců od skončení léčby)

Hepatitida

HIV

Infekční onemocnění

Autoimunitní onemocnění

Jakékoli nachlazení a virózy 

Antibiotika (14 dní po jejich dobrání)

Záněty spojivek a jiné oční onemocnění


Pouze po konzultaci s doktorem a jeho potvrzením

Alergie

Cukrovka

Vysoký krevní tlak

Atopický ekzém

Seborea

Kuperóza

Lupénka

Problémy se srdcem (kardiostimulátor atd.)

Problémy se štítnou žlázou


ALERGIE NA PERMANENTNÍ MAKE-UP

Alergie je závažná kontraindikace a klienti, kteří vědí, že mají alergii na kovy (např. nikl) nebo různá barviva by tuto proceduru neměli podstupovat.

ALERGIE NA KOVY

Každá barva obsahuje zanedbatelné množství kovů jako je nikl, chrom a pod. Toto množství je limitováno EU legislativou na 0,00006 avšak i toto nepatrné množství může u citlivých jedinců vyvolat alergii.

Alergie na kovy se projevuje ihned po tetování.

V momentě kdy alergie propukne, nelze tetování odstranit a je doporučeno vyhledat lékařskou pomoc.

ALERGIE NA PIGMENT

Alergii vyvolávají i samotná barviva - nejvíce červené - nejda však o alergii vyloženě na pigment jako takový. Tělo začne po čase pigment štěpit a při této reakci se uvolňují látky, které způsobí alergickou reakci. 

Tato reakce se proto může projevit až po měsících nebo dokonce až po letech - ve chvíli, kdy se začne pigment rozkládat.

 Alergické reakci na pigment nejde nijak předejít a to ani patch testem.

Nejčastějším a prvním příznakem, že máte na barvu alergii je v momentě, kdy se vystavíte slunci a tetování vás začne svědit. Slunce je totiž faktor číslo jedna, který pigmenty rozkládá. 


Co můžete během procedury očekávat ?

Permanentní make-up je dvoukroková procedura, která se skládá z úvodní procedury a následné korekce minimálně 4 týdny poté.

Prvním krokem je vždy konzultace s klientem a podepsání informovaného souhlasu s procedurou.

Co se týče vašich preferencí ohledně tvaru, stylu a toho, jak byste chtěli, aby vaše obočí vypadalo, snažím se vám vždy vyjít maximálně vstříc. Vše s vámi zkonzultuji a společně zvolíme nejvodnější způsob a tvar, abysme dosáhli požadovaného výsledku. 

Následně pořídím fotografie před. Fotografie fotím vždy, ale jen s vaším souhlasem je použiji k prezentaci na sociálních sítích a webových stránkách.

Poté vyměřím a tužkou nakreslím obrys obočí, který s vámi zkonzultuji a vy si budete moci udělat představu o budoucím tvaru.

Jakmile se dohodneme na požadovaném tvaru, vybereme společně nejvhonější barvu pigmentu a přejde se na samotný proces pigmentace.

V průběhu tetování s vámi bude vše konzultováno, budete mít možnost se průběžně vidět v zrcadle a budete mít možnost odsouhlasovat jednotlivé dílčí úkony - podle vašeho přání je možné v průběhu aplikace provést malé korekce designu a také odstínu barvy.

Po ukončení tetování vše zkonzultujeme a společně vyhodnotíme, zda permanentní make-up vznikl podle naší domluvy a toho jak bylo odsouhlaseno.

Nakonec pořídím fotografie s již vytetovaným obočím. 


Proces hojení


Správná domácí péče

Po příchodu domů si k oblasti tetování přiložte čistý, suchý ubrousek a několikrát ho přitlačte - tím z tetovaní vytlačíte lymfu smíchanou s pigmentem.

První 2 dny (v den procedůry a den poté) je potřeba tetování důkladně, ale jemně otírat v cca 2 hodinových intervalech, aby jste odstranili vytékající lymfu. Tetování otírejte vlkým tampónkem a převařenou (studenou) nebo destilovanou vodou a nakonec jemně osušte suchým tampónkem, abyste odstranili nadbytečnou vlhkost. Obočí první dva dny NEMAŽTE - namažte ho pouze v případě, cítíte-li nepohodlí - pnutí, velkou suchost.

Nikdy se nedotýkejte oblasti aplikace permanentního make-upu, aniž byste si těsně před tím umyli ruce. 

V blítkosti tetování nepoužívejte žádný make-up alespoň po dobu 3 dnů, abyste se vyhnuli kontaminaci nebo bakteriální infekci. 

Aby se váš permanentní make-up dobře zahojil, nesmí během prvních 7 dnů přijít do styku s vodou.

Při mytí vlasů dávejte pozor, aby vám šampon nazatekl do oblasti tetování - doporučuji v době hojení mýt vlasy v předklonu. 

Po dobu 7 dnů se vyhněte sauně, bazénu, sportu, posilovně a prašným místům.

V oblasti permanentního make-upu nepoužívejte žádné peelingy, kyseliny a podobně.

Tetování nijak neloupejte ani neškrábejte. Nechte stroupky, které se tvoří, ať odpadnou sami. Pokud stroupky odstraníte dříve, než jsou připraveny, můžete pigment pod nimi vytáhnout i se strupky ven a také si můžete způsobit zjizvení. 

Svědění tetování je normální - v žádném případě si jej nedrbejte. Máte-li potřebu se podrbat, doporučuji přiložit na místo aplikace suchý tampónek a lehce na něj poklepat prsty.

1 měsíc se vyhněte soláriu a opalování na slunci.
Po zahojení používejte v oblasti aplikace tetování ochranný opalovací krém, abyste zabránili blednutí pigmentu.

Tetování mažte vždy jen mastí, kterou dostanete na domácí péči. Nemáte-li ji, můžete použít malé množství kosmetického másla (bambucké a pod.). 

Nikdy neaplikujte na permanentní make-up BEPANTHENOL - vytahuje pigment z kůže.


Korekce

Korekce se provádí po 4.-6. týdnech a je potřeba v 99,9%.
Po zahojení obočí o 50% zesvětlá a někdy se stává, že je potřeba pigment ztmavit nebo obočí poupravit - pokud vám např. vypadne stroupek i s pigmentem a vznikne prázdné místo, které je potřeba doplnit. Korekce také prodlouží trvanlivost permanentního make-upu, nepůjdete-li na ni, obočí vám zmizí dříve a může být nevýrazné. 

Dostavíte-li se na korekci do 60 dnů od prvního sezení, je cena korekce 950 Kč.

Dostavíte-li se na korekce v době delší než 60 dnů od prvního sezení, bude vám za korekci účtováno 50% z původní částky.

V případě, že se na korekci dostavíte po 6. měsících, bude vám účtováno 100% z původní částky.


Reklamace


Otázky a odpovědi

1. Bolí to ?

Co se týče bolesti, je to u každého klienta jiné, každý má jinou úroveň citlivosti. Aby však byla bolest snížena na minimum, používají se během procedury lokální anestetika, která zmírňují pocit bolesti nebo nepohodlí. 

2. Budu po procedůře oteklá/ý ? 

Nebudete oteklí. Můžete mít lehce zarudlou kůži kolem obočí, ale to nebude trvat déle než hodinu.

Lze urychlit/podpořit proces hojení ?

Ano, proces hojení lze urychlit/podpořit vitamínem C a D. Vitamín D navíc tlumí otok.

3. Lze prodloužit životnost permanentního make-upu ?

Ano, vaše obočí zůstane déle krásné, budete-li pigment a kůži chránit opalovacím krémem a vyvarujete-li se abrasivních ošetření (peeling) v oblasti obočí.

Musím si před procedůrou oholit obočí ? 

Určitě ne. Během procedůry je učiněn každý pokus zachovat všechny vaše přirozené chloupky a integrovat je do designu permanentního make-upu pro co největší přirozenost. V některých případech je ovšem vyžadováno vytvarovat přirozené obočí a v těchto případech je potřeba některé chloupky vytrhat. To však nedělejte sami, ať nevytrháte něco, co by v obočí mohlo chybět. Úpravu chloupků v obočí vám tedy provedu během procesu.